Zrazený cyklista

Zrazený cyklista môže po dopravnej nehode získať odškodnenia za svoje zranenia. S dlhodobo pribúdajúcim počtom cyklistov na cestách narastá aj počet dopravných nehôd cyklistov s osobnými a nákladnými automobilmi.

Skúsenosti s cyklistikou a jej postavením v našej doprave, prispievajú ku kvalite našej pomoci poskytovanej zraneným cyklistom. Pri odškodňovaní je potrebné vždy jednotlivo posudzovať rozhodujúce faktory ako použitie cyklistickej prilby, reflexných prvkov, alebo stav bicykla.

Každé motorové vozidlo na slovenských cestách je prostredníctvom povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou tohto vozidla poistené v komerčnej poisťovni. Táto poisťovňa po nehode vypláca zraneným poškodeným náhradu za škodu, ktorá im vznikla na ich zdravý vinnou zodpovedného vodiča.

Zrazený chodec

Ak chodca zrazilo auto na ceste, krajnici, prechode pre chodcov, či na parkovisku, má právo na bolestné, na náhradu nákladov na liečbu, ako aj na iné finančné náhrady.

Chodec, ako najzraniteľnejší účastník cestnej premávky, si zaslúži osobitnú pozornosť a ochranu. Skutočnosť, kto bol určený vinníkom takejto nehody políciou, nemusí byť rozhodujúcou pre získanie odškodnenia v občianskoprávnom konaní. Našou úlohou je váš prípad bezplatne posúdiť.